Hej, witaj!

Cieszymy się, że tu trafiłeś. :)

Dzisiaj poruszymy jeden z ważniejszych tematów dotyczących samego coworkingu.

Wiele osób nie rozumie, dlaczego wynajem biurka w przestrzeni coworkingowej jest dużo bardziej korzystny dla kieszeni, jak i dla samego spokoju ducha od wynajmu całego biura.

Wyobraźcie sobie, że prowadzicie własną działalność. Jesteście na rynku od niedawna, ale potrzebujecie miejsca do pracy, ponieważ w domu nie możecie się skupić, albo planujecie zatrudniać kolejnych pracowników do swojej firmy. Szukacie biura – zależy Wam na komfortowym biurze, ale również by było ono jak najbardziej w centrum miasta, bo przecież zwiększa to też Waszą wiarygodność oraz wrażenie stabilności finansowej. Dodatkowo (co najważniejsze), nie chcecie płacić zbyt wiele, bo przecież dopiero rozkręcacie swój biznes…

cowork_VS_wynajem_biura_maly

Wynajmując całe biuro musicie się liczyć z tym, że umowa zawierana jest co najmniej na rok. A co, jeśli biznes nie wypali? Oczywiście tego Wam nie życzymy, ale trzeba brać wszystkie sytuacje pod uwagę.
Z lokalu nie zrezygnujcie „hop-siup”, ponieważ obowiązuje okres wypowiedzenia. Przy dużych lokalach są to zazwyczaj dwa miesiące. Doliczcie do tego zaliczkę za pomieszczenie… Zwykle jest ona równa wartości jednomiesięcznego czynszu. Dużo?

Nie ominą Was także dodatkowe opłaty, takie jak np. energia elektryczna, ogrzewanie, woda. Rzeczy te potrafią zwiększyć cenę najmu lokalu o nawet 30%! Dodajmy, że umowę na chociażby niezbędny do pracy Internet musicie zawierać indywidualnie, również na kilka/kilkanaście miesięcy. No i rzecz ważna, bez której Wasz lokal nie może istnieć, czyli wyposażenie. Fotele, biurka, szafki, wszelkie urządzenia biurowe – wszystko na własny rachunek. :)

Sporo tego, prawda?

To teraz przyjrzyjmy się bliżej ofercie ww. coworkingu. Tutaj sama już długość umowy nie straszy. Można ją zawrzeć początkowo chociażby na miesiąc i sprawdzić, czy praca przy biurku na wspólnej przestrzeni Ci odpowiada. Nie musisz zobowiązywać się od razu do długiej umowy. Jeśli praca taka spełni Twoje oczekiwania to możesz wtedy zdecydować się na umowę na 3, 6, 12 miesięcy lub na czas nieokreślony (oczywiście im dłuższy okres czasu, tym większe zniżki na abonament). Nie płacisz żadnej zaliczki! Masz stałą, miesięczną opłatę abonamentową, bez żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, okres wypowiedzenia umowy to tylko jeden miesiąc.

cowork_VS_wynajem_biura2_malyTo z rzeczy oficjalnych. Każdy coworker otrzymuje swoje biurko i swój ergonomiczny fotel, a także lampkę biurkową oraz zamykaną na klucz szafkę. W ramach abonamentu oczywiście nieograniczony dostęp do Internetu (bezprzewodowego i szybkiego). Jeśli Twoja praca nie ogranicza się jedynie do laptopa, a jednak prowadzisz też pracę papierkową, masz pełen dostęp do urządzeń biurowych, takich jak drukarka, skaner, bindownica i wiele mniejszych i większych narzędzi oraz urządzeń niezbędnych w biurze.

W zależności od wybranego pakietu możesz wykorzystywać kilka godzin w miesiącu salę biznesową do spotkań z małym gronem klientów lub pracowników, jak i salę szkoleniowo-konferencyjną, gdyby potrzebna była większa ilość miejsc siedzących.

Wybierając kilkudniowy pakiet możesz zarejestrować również firmę pod naszym (fajnym!) adresem,
a my w związku z tym będziemy odbierać Twoją korespondencję. Poinformujemy Cię mailowo, gdy coś do nas dotrze, jak również zaprosimy do odbioru, lub wyślemy pocztą. :)

Wiemy też, że nie samą pracą człowiek żyje! :) Jeśli zechcesz zrobić sobie przerwę to możesz zasiąść na miękkiej i kolorowej kanapie w strefie Chillout lub zrobić sobie pyszną i pobudzającą kawkę w Coffee Barze. :)

No i co istotne… taka przyjemność nie będzie Cię kosztować kwoty bagatela kilku tysięcy złotych, jak
w przypadku wynajmu biura, a ok. 200-300zł, co uzależnione jest od tego, ile dni będziesz chciał z nami siedzieć. :)

Trzeba pamiętać, że przestrzeć coworkingowa to nie tylko miejsce. Cowork to ludzie, którzy sprawią, że Twoja praca przebiegać będzie w miłej i kreatywnej atmosferze! :)