Hej, witaj! :)

Rozmawialiśmy już na temat zalet wynajmu biurka w przestrzeni coworkingowej. Dzisiaj zahaczymy o temat usługi Wirtualnego Adresu, gdzie zalety są podobne, ale jednak nie każdy je zna (jeszcze!).

W ciągu kilku/kilkunastu ostatnich lat, liczba przedsiębiorców korzystającyszare-miasto-widziane-z-lotu-ptakach z usług Wirtualnego Adresu sukcesywnie wzrasta. Usługa ta to rozwiązanie zarówno dla mikro przedsiębiorstw jak i tych większych. Co sprawia, że firmy wybierają taki typ usługi, a nie wynajmują swoje biuro? Niewątpliwie są to korzyści!

Nieważne, czy posiadamy jednoosobową działalność czy jesteśmy współwłaścicielem w spółce – każdy wydatek nas boli i chcemy ograniczać je do minimum, prawda? No właśnie!

Wirtualny Adres to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Wynajem własnego biura to wysokie koszta czynszu (tym większe im lokal bliżej centrum), prąd, woda, internet. Dodać do tego musimy spory, jednorazowy wydatek, a mianowicie malowanie ścian, zakup mebli, sprzętów kuchennych i biurowych. W bardzo krótkim czasie uzbiera nam się okrągła sumka, która może przerosnąć nasze oczekiwania i możliwości.

Wybierając usługę Wirtualnego Adresu płacimy stałą, miesięczną kwotę (kilkukrotnie niższą niż opłata za wynajem całego biura). Nie musimy interesować się żadnymi rachunkami, zatrudnianiem pracowników, którzy będą zajmować się obsługą naszego biura, itd.

Dodać tu również możemy to, o czym mówiliśmy w poprzedniej notce. W przypadku wynajmu całego lokalu musimy liczyć się z długoterminową umową oraz sporą, jednorazową kaucją. Przy usłudze Wirtualnego Adresu umowę zawrzeć możemy nawet na jeden miesiąc. Oczywiście im na dłużej ją zawrzemy, tym lepszą otrzymamy cenę.

W niewielkiej miesięcznej cenie otrzymujemy pełną obsługę naszej korespondencji oraz dbałość o dobry wizerunek naszego przedsiębiorstwa. Nie wspomnę już o prestiżowym adresie, bo zwykle firmy świadczące usługę Wirtualnego Adresu znajdują się w ścisłym centrum miasta.

W tej małej kwocie otrzymujemy również profesjonalną obsługę. Osoby zatrudniane w firmach świadczących tego typu usługi są zwykle osobami zdyscyplinowanymi, komunikatywnymi oraz samodzielnymi. Potrafią pracować pod presją czasu, ponieważ są sytuacje, gdzie Klient musi otrzymać swoją korespondencję „na wczoraj”.

photo-1428677361686-f9d23be145c9Kiedy omówiliśmy już kwestię najważniejszych zalet to możemy porozmawiać o szerokiej gamie usług, jakie są oferowane w ramach Wirtualnego Adresu.

Jak wspomniałam wyżej – odbiór korespondencji. Klient (w zależności od wybranego pakietu) podaje swój adres jedynie do korespondencji, bądź rejestruje pod nim swoją działalność gospodarczą (w dowolnej formie). O otrzymanej korespondencji, która trafia pod nasz adres, Klient zostaje informowany mailowo. Również w zależności od wybranego pakietu korespondencję Klient odbiera osobiście, jest wysyłana kilka razy w tygodniu pod wskazany adres, a w pakiecie najwyższym – dodatkowo skanowana i wysyłana na maila. Istotną rzeczą jest również to, że w przypadku małych przedsiębiorstw adres różnić się będzie od adresu domowego. Zwiększa to profesjonalizm i dobry wizerunek firmy. Zdarzają się również sytuacje mniej przyjazne, gdzie chociaż staramy się, jak możemy to podwinie nam się noga i nie wywiążemy się z czegoś. Wirtualny Adres zapewni nam to, że Klient nie będzie nas odwiedzał pukając do naszych drzwi.

Wiele firm zapewniających ww. usługę, jak również Cowork.Olsztyn mogą zapewnić swoim Klientom również miejsce do spotkań. Chcesz wypaść profesjonalnie, ale nie masz swojego lokalu, a przecież nie przyjmiesz Klienta w domu, w kuchni… Masz możliwość skorzystania z Sal Biznesowych. Zapraszasz swojego Klienta na takie spotkanie. Pomyśli on, że skoro stać się na tak super miejsce w ścisłym centrum, świetnie urządzone i z super profesjonalną obsługą to z pewnością jesteś przedsiębiorcą na wysokim poziomie i można Ci zaufać. Nie musisz się tłumaczyć, że wynająłeś tu tylko salę… Przecież nie oszukujesz go, a jedynie to on ma o Tobie takie wyobrażenie.

Oczywiście by pomóc Ci wypaść jeszcze bardziej profesjonalnie zapewnimy kawę, herbatę, wodę, drobny poczęstunek, a także obiad, gdyby Twoje spotkanie miało być wielogodzinne. Na temat zalet Wirtualnego Adresu możemy rozwodzić się godzinami, ale zapewne nikt z Was nie chciałby czytać tak dużo, więc staraliśmy się zamknąć wszystko „w pigułce”. Jesteśmy przekonani, że jeśli zastanawiałeś się nad usługą Wirtualnego Adresu, to w tym momencie podjąłeś pozytywną decyzję. :)

Zapraszamy!